36 טעויות בשיפוץ מטבחים שיש להימנע מהן

AS מעצבים - שיש למטבח, שיש לאמבטיה, שיש אבן קיסר במחירים הטובים ביותר בארץ
36 טעויות בשיפוץ מטבחים שיש להימנע מהן

עם כל הזמן שבילינו בבית בשנה האחרונה בעקבות משבר הקורונה, יותר ויותר אנשים מודעים לכך שהמטבחים שלהם זקוקים לשינויים מסוימים. שיפוצים יכולים לגרום לביתכם להרגיש חדש אך למרבה הצער, יש הרבה טעויות שאדם יכול לעשות במסע השיפוץ שלו. בדקו את 36 הטעויות הנפוצות ביותר בשיפוץ מטבחים.

לא מתכנן את "משולש העבודה" של המטבח

המטבח הוא חדר שירות, ויש להתייחס אליו ככזה כאשר אתם מעצבים את הפריסה החדשה שלכם. אל תתעלם מחשיבותו של משולש העבודה במטבח, הכולל את שלוש החלקים המשומשים ביותר של החדר: המקרר, הכיריים והכיור. בעת תכנון המטבח שלך, תכנן את זרימת התנועה בין כל מכשיר. שמור על שטח ברור בין שלושת החלקים לפונקציונליות אופטימלית.

לדוגמה, אל תחסום מכשיר אחד עם מכשיר אחר. אתה לא רוצה שאדם אחד יחסום את המקרר בזמן שהם משתמשים בכיור, ואתה גם לא רוצה שדלת המקרר מכסה את הכיריים. דבר חשוב לציין הוא שהמקרר צריך להיפתח למשולש, ולא מחוצה לו. זה מאפשר גישה קלה יותר למזון וימנע מהדלת להיות מכשול. וודא שיש הרבה מקום בין כל מכשיר לנוחות השימוש.

ניצול חללים נמוך

כשאתם מעצבים את המטבח שלכם, חפשו בכל פינה את ההזדמנות להפוך חללים לא מנוצלים לאזורים פונקציונליים. חשבו מחוץ לקופסה וחשוב על דרכים ייחודיות לשמירה על כל שטח שמיש ויעיל.

ניתן להשתמש בחלקים מסורתיים, כמו ארונות, בצורה מעשית אחרת. לדוגמא, דלתות הארונות יכולות לשמש כחלוקה לבנה או כחלל לוח שנה. הרווח בין המקרר לקיר יכול להיות אזור לא סביר לאחסון. השתמש במגנטים במקרר שלך כדי לשמור על כלי בישול המוצגים בצורה אסתטית אך מאוחסנים מהדרך. תלו סירים ומחבתות מהתקרה. השתמש במוטות מטבח בארונות כדי לשמור על עוד יותר דברים. יש הרבה דרכים יצירתיות לשמור על המטבח שלך יפה אך מעשי.

לא לוקח בחשבון תאורה 

אף אחד לא רוצה לבשל בחושך, אז וודא שבמטבח שלך יש הרבה אור. בין אם אור טבעי מחלונות ובין אם מנורות תקורה מלאכותיות, ודא שלא נוצרים צללים חזקים המונעים ממך לראות את ארוחת הערב שלך.

תכנן את המטבח שלך סביב שלושה סוגים של אור: תאורה מסביב או רכה; משימה, או תאורה המופנית לאזורי עבודה ספציפיים; ומבטא, או תאורה המדגישה את הערך האסתטי של המטבח שלך. הקפד להשתמש בסוג המתקן הנכון לכל חלל, אחרת אתה עלול להיות תקוע עם אור בהיר מדי הגורם לחום מוגזם וכאבי ראש פוטנציאליים. דאגו לקבל אור גם לאזורי אחסון – אתם לא רוצים להיתקע באמצעות פנס בארון התבלינים שלכם.

התעלמות מבעיות אוורור

כשאתם מתכננים את המטבח שלכם, וודאו שהאזור כולל אוורור רב. זה אולי לא הדבר הראשון שבראש שלך, אבל זה בהחלט צריך להיות בראש סדר העדיפויות. הימנע מבעיות עתידיות על ידי רכישת מכסה פליטה ראוי, או תכנן מאווררים או חלונות פתוחים אם יש לך מקום.

אוורור לקוי יכול לגרום להרבה בעיות. למי שמותקן לו בבית גלאי עשן יכול להיתקל באזעקות עשן שיכולות להתרחש בחום הקטן ביותר של הכיריים, ולאלץ אותך לנטוש את הבישול שלך ובמקום זאת להתמקד באוורור ידני של המטבח שלך. ריחות בישול עלולים להיצמד למכשירי החשמל שלך ולגרום לאורחים להריח את ארוחת הערב שלך מימים קודמים. יתר על כן, חוסר אוורור יכול להיות לא בטוח. זה יכול גם לגרום למטבח לשמור על עשן ואדים, ועלול לגרום לבעיות בריאותיות. זה יכול גם לעוות את חלקי גימור העץ שלך.

לא מתכננים מספיק שקעי חשמל

דברים רבים במטבח דורשים שקעי חשמל. מפתיחת הפחיות שלכם, למיקסר הסטנדאפ שלכם, למכונת הקפה הקלאסית. מדי יום משוחררות לציבור טכנולוגיות מכשירי מטבח חדשות אופנתיות. אתה רוצה את החופש לקנות גאדג'טים חדשים, כדי להיות בטוח שיש שפע של שקעי חשמל זמינים.

עם המגמה של בלוגים על אוכל, מוצא שתוכנן למטען מכשירים על השיש למטבח שלך הוא תוכנית נהדרת. שוחח עם חשמלאי על הוספת שקעים נוספים. ישנן אפילו אפשרויות להסתיר תקעים נוספים באי מטבח או במגירה. היו יצירתיים – יש הרבה מקום לשקע, אתם רק צריכים להסתכל ולתכנן מראש.

לא מכוון לשטח אחסון רב

רוב האנשים נוטים לעצב חללים למה שהם כבר מחזיקים, ולא לוקחים בחשבון שהם יצברו עוד דברים לאורך זמן. מצלחות וקערות, לכלים וציוד בישול, לגאדג'טים ואמבטיות אחסון, ואפילו אוכל, יש הרבה דברים שאתה צריך למצוא אזור עבורם. עכשיו שיש לכם מטבח חדש לגמרי, אתם בטוחים שתמצאו בישול תחביב אטרקטיבי יותר, אז תוכלו לקנות יותר אוכל מהרגיל. וודאו שיש לכם שפע של ארונות, מזווה, ואפילו סוזנים עצלנים עבור הדברים הנוספים שאתם בטוחים לקנות.

וודא שקל לגשת למקומות האחסון האלה. לדוגמא, ארון עמוק אולי נראה רעיון טוב, אך שקול פונקציונליות. האם תצליחו להגיע לגב הארון? יש לקחת בחשבון דברים רבים כאשר מתכננים אחסון נוסף. אתה לא רוצה להילחם עם הגוון שלך בזמן שאתה מכין ארוחת חג.

שימוש במדפים פתוחים מדי

בזמן שאתה מחפש הזדמנויות לאחסון ציוד המטבח שלך, אל תשתמש במדפים פתוחים יתר על המידה. כשמחפשים רעיונות לעיצוב מחדש באינטרנט, הטרנד החדש ביותר היה של מדפים פתוחים בכל חדר, המציגים את הפריטים שלכם. למרות שזה אסתטי בתמונות, הפונקציונליות אינה מוטלת בספק. האם אתה רוצה שהאורחים שלך יראו את כל מה שבבעלותך כשהם נכנסים למטבח שלך, או שאתה מעדיף שחלק ממנו ייארז מחוץ לאתר?

אל תפחדו להשתמש בו בכלל, עם זאת, רק זכרו אילו חתיכות ישמשו כמו חתיכות דקורטיביות למדפים הפתוחים שלכם. חלקים מסוימים, כמו סין משובחת או כוסות יין מהודרות עשויים להיראות נהדרים בתצוגה, אך כוסות הקפה החדישות והמביכות שלך עדיפות במגירה.

שיפוץ מטבח והחלפת שיש
שיפוץ מטבח והחלפת שיש

הגבלת שטח הדלפק 

דברים על השיש במטבח שלך יכולים להצטבר במהירות. גאדג'טים למטבח, כלים דקורטיבים, קערות פירות, תבלינים, אתה שם את זה, הדלפק יכול להחזיק אותו. יתר על כן, דלפק המטבח יכול להוות את מלכודת הדואר והניירת כאשר מישהו נכנס לראשונה לבית. לפני שאתה אפילו ממצמץ, כל משטח יכול להיות מכוסה במשהו.

תכנן מקום דלפק פתוח לעבודת הכנה. אם אתה מבשל ארוחות מורכבות יותר, תכנן מקום גדול עוד יותר. אתה לא רוצה להיתקע בקיצוץ ירקות בחדר אחר כי אזל לך המקום. אל תטעו שלא לשקול כמה שטח דלפק תצטרכו.

שיש אי קטן או גדול מדי

האם אתם מתכננים שיהיה לכם אי מטבח? הקפד לקחת בחשבון את הממדים של היצירה הזו מכיוון שהיא יכולה להשתלט במהירות על שטח. איי המטבח הם אופנתיים ומודרניים להפליא, והם התמצית של # מטבחים באינסטגרם או בפינטרסט, אבל הגודל הלא נכון יכול להרוס מטבח.

אי מטבח גדול מדי יכול להרוס את "משולש עבודות המטבח" הנ"ל. ואילו אי קטן מדי יכול להיות בלתי שמיש ולא יעיל. חשבו אם היצירה תיראה יפה אך תשבש את זרימת העבודה, או אם היא תספק יותר שטח נגד לבישול יעיל יותר.

הצבת אי המטבח שלך במיקום הלא נכון

קיום אי מטבח במקום הלא נכון יכול לגרום למטבח להרגיש צפוף ביותר. קחו בחשבון האם יהיו מספר בישולים במטבח בכל פעם. האם המיקום האי שלך יאלץ אותך להיתקל אחד בשני?

הממד המומלץ בין ארונות הבסיס שלך לאי שלך הוא 36 עד 48 אינץ '. ודא שיש מספיק מקום לתנועה כמו גם לבישול פעיל. קחו בחשבון גם מקום בצידי האי שלכם, כמו גם אם אתם מתכננים לכלול מקומות ישיבה בצד אחד. אל תטעו בכך שהמטבח שלכם מוגבל עוד יותר עם הכללת אי.

שוכח את הגב

Backsplash הוא חומר קיר מאחורי מכשירי המטבח שלך. Backsplash יכול לתפוס רק חלק קטן מהמטבח שלך, או את כל הקיר. המטרה העיקרית של Backsplash היא להגן על הקירות שלך מפני מים וזוהמה, או כל "התזות" הקשורה לבישול, אך היא גם מספקת גימור דקורטיבי.

אל תשכח את ה- backsplash שלך בעת תכנון המטבח שלך, כי זה יכול להיות דרך זולה להוסיף עניין לעיצוב המטבח שלך. ישנן שפע של טכניקות דקורטיביות שתוכלו להשתמש בהן, שיהפכו את ה- backsplash שלכם לייחודי, החל ממשחק בגובה ה- backsplash, הצבע, החומר או הדוגמאות.

הגזמה עם נירוסטה

כמעט כל מותג דוחף נירוסטה בימינו. בעוד שהחומר יכול להיראות רענן ומודרני, יש לו גם נטייה להיראות קר ולא מזמין. יש בעלי בתים שטועים בבחירת הכל מנירוסטה למטבח שלהם, ושוכחים שהם מתכננים לבית ולא מטבח מסעדה מקצועי.

רוב האנשים רוצים שהמטבח שלהם יהיה חלל שמח, מזמין ומנחם ולא יהיה דוגמה לפוטוריזם ולמקצועיות. הקפד לבחור ולבחור אילו חלקים הם נירוסטה. קחו בחשבון גם את נטיית החומר להיטשטש בקלות כמו גם את טיבו היקר.

מטבח שיש אבן קיסר
מטבח שיש אבן קיסר

קניית חומרים זולים 

אמנם רק הזהרנו לצפות בתמחור היקר של נירוסטה, אך אנו ממליצים גם שלא יהיה זול יותר במכשירי החשמל שלך. אל תנסה לחסוך כסף באיכות נמוכה יותר. זכור כי המטבח שלך ישמש ככל הנראה בכל יום, אך אם אתה משפץ מחדש, ייתכן שתרצה שהיצירות שלך יימשכו כמה עשורים.

אל תהסס לבזבז על תנור נחמד אם אתה מבלה הרבה מזמנך הפנוי באפייה. קח בחשבון את הרגלי הבישול שלך והחליט אילו תכונות הם חובה עבור השגרה שלך. יש הרבה תחומים אחרים לחסוך כסף מלבד קניית מכשירים חדשים שתצטרך להחליף בעוד כמה שנים.

קניית חומרים שבירים

לפעמים פריט יכול להיות יקר ונראה כמו פריט איכותי, אך על סמך החומר, יתכן שהוא אינו הבחירה הטובה ביותר עבור מטבח פעיל. וודא שאתה בוחר בחומר עמיד, במיוחד למשטחי העבודה שלך.

לדוגמא, גיר הוא יפה אך נוטה לטבעות מים. ניתן לחרוט ולהכתים את השיש. זכוכית ממוחזרת יכולה בקלות להיסדק ולהיסדק. אלטרנטיבה נהדרת לחומרים אלה היא קוורץ, בעל מראה דומה אך ללא בעיות העמידות.

הצבת מראה על שירות

בעוד שחלק מרכזי בשיפוץ מטבחים יהיה בדרך כלל רצון למראה טוב יותר, אל תאבד את השירות של המטבח. זה בסדר לשקול כיצד השיפוצים שלך ייראו אסתטית, אך אל תשכח שגם המטבח צריך להיות שמיש. אם התוספות שלך מקשות על העבודה במטבח, בהחלט תצטער על השיפוץ שלך, גם אם הוא ציורי.

הסתובב (באופן פיזי, פיגורטיבי או אפילו וירטואלי) בהדמיית השיפוצים שלך וחשוב על התהליכים שאתה עובר בדרך כלל בזמן הבישול. האם המקרר שלך רחוק בצורה מביכה מהכיריים שלך? האם דלת המיקרוגל שלך היא הדרך בה האורחים נכנסים למטבח? יש לקחת בחשבון הרבה דברים לפני שתתחיל בבנייה.

מעצבים לאורחים שלכם, לא לעצמכם

ודא שבתוכניות העיצוב שלך יש את עצמך בראש, ולא רק מתוך כוונה להרשים אחרים. אין טעם "לשמור על קשר עם ג'ונס" אם אתה לא אוהב את העיצוב בעצמך. אל תקנו מכשירי חשמל יקרים רק כדי לרגש את שכניכם או לעמוד בקצב המגמות.

האורחים שלכם לא גרים בבית שלכם ומשתמשים במטבח שלכם מדי יום כמוכם. במיוחד הם לא מתכוונים לשלם עבור השיפוץ שלך, אז אל תדאג שיש לך את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר. ודא שהמטבח שלך תואם את שגרת היומיום ואת טווח המחירים שלך, ולא את החברים שלך.

בחירת מכשירים אחרונה

זה אופייני למי שעוסק בשיפוץ המטבח שלהם כדי לבחור אחרון מכשירי החשמל שלהם. בעלי בתים רואים את תכניות הארונות, הקירות והריצוף כמרכיב החשוב ביותר. אמנם הם חשובים, וודא שאתה בוחר תחילה את מכשירי החשמל שלך. אתה יכול לשנות את ממדי הארונות שלך בקלות בעזרת תכנון נוסף, אך אינך יכול לשנות את מידות המקרר או התנור שלך.

בחר מכשירי חשמל הכוללים את כל התכונות הרצויות לך, ואז תכנן את פריסת המטבח שלך סביבו. אתה לא רוצה שתצטרך לוותר על המקרר החלומי שלך רק בגלל שהוא לא מתאים לארונות המתוכננים שלך. בחירה מוקדמת של מכשירים מאפשרת לכם גם לתכנן צבעי צבע טובים יותר כך שיתאימו בצורה הטובה ביותר לגימור המכשירים שלכם.

לא לעצב את המטבח שלך במנותק משאר הבית

מטבח מודרני, מבריק וגיאומטרי עשוי להיות באופנה, אך האם הוא ייראה נחמד ביחס לשאר הבית? אל תשכח שהמטבח שלך הוא חלק ממכלול גדול יותר. אתה לא רוצה שזה יבלוט בניגודיות שלו ביחס לשאר.

אתה יכול להוסיף היבטים מודרניים ואופנתיים יותר,  אך הקפד לקחת בחשבון איך החדר ייראה כשמסתכלים עליו מחדר אחר. בית צריך להיראות כמו חידה שהושלמה, ולא חידה שחסר לה חלק. שמור על האסתטיקה של הבית שלך, אלא אם כן אתה מתכנן לשנות לחלוטין את כל הבית שלך.

נתקעים על פרטים קטנים

קל יותר להיתקע בפרטים קטנים במהלך תהליך השיפוץ שלך. ודא שאתה לא שוכח איך כל יצירה נראית כולה. אמרנו לשמור על כל הבית שלך, אבל אל תשכח איך כל אלמנט נראה בכללותו בחדר עצמו.

לדוגמה, אל תבזבז יותר זמן מהנדרש למשהו כמו חומרת מגירות. בטוח שכדאי לחשוב עליו, אבל מה שהכי חשוב זה איך המטבח נראה בכללותו. אל תבזבז את הזמן היקר, הכסף והאנרגיה שלך.

להיות "ייחודי" מדי

אל תחליט על הדברים רק במטרה להיות שונה. שאל את עצמך, האם אני באמת אוהב את העיצוב הזה? או שאני פשוט בוחר בזה כי אני רוצה להיות שונה מהמגמות? כמובן, וודאו כי המטבח שלכם נאמן למי שאתם גם אם הוא שונה בתכלית מהטרנדים, אך וודאו שמדובר בעיצוב שתרצו לשנים קדימה.

בטח, ארון צבוע במג'נטה יכול להיות מעניין, אבל האם אתה באמת רוצה את זה ככה בעוד 3 שנים? אם אתה מרגיש שזה נכון למי שאתה, אל תהסס לעשות מה שאתה רוצה, זה בכל זאת המטבח שלך, אבל באמת שקול אם ההחלטות שלך נכונות למי שאתה עכשיו ומי שאתה תהיה בעתיד.

להישאר בטוח מדי

יחד עם זאת, אל תשחק את זה יותר מדי בטוח. יש עיצוב קלאסי של מטבח מושלם לחלוטין לבן שצמח פופולריות באתרים כמו פינטרסט ואינסטגרם. יתר על כן, ישנם מקומות בהם ניתן לרכוש עיצוב מוגדר מראש, ולבטל את תהליך היצירה לחלוטין. אל תשכח להוסיף כשרון וסגנון משלך.

שנים בהמשך, אתה עלול להתאכזב שהמטבח שלך נראה כמו של כולם. הוסף כמה היבטים שמראים את האישיות שלך. לדוגמא, אם ברצונך לשמור על עיצוב המטבח הלבן כולו, שקול להוסיף כמה חתיכות דקורטיביות כדי להוסיף צבע ופאנש. זה יכול להיות משהו פשוט כמו שטח צמחים, או אפילו משהו מתקדם כמו ציור קיר. תיהנו בתהליך היצירה.

תכנון התקציב מבעוד מועד

לפני שתתחיל לרכוש, שקול את תקציב הכסף שלך וצור טווח תקציבי. שיפוץ יכול להתייקר במהירות, אז וודאו שאתם מוכנים. הנוהג הטוב ביותר הוא שיהיה טווח תקציבי מוגדר ומחושב ולא רק רעיון מעורפל.

יחד עם זאת, וודאו שמדובר בטווח עם סוף גבוה וקצה נמוך ולא רק מספר מוגדר. יש הרבה עלויות הפתעה בדרך, אז וודאו שיש לכם כסף שמפריש למגבלות פוטנציאליות. כלל אצבע כללי הוא להפריש 10% מהעלות הצפויה הכוללת שלך רק כאמצעי זהירות.

עושה יותר מדי עבודה בפחות מדי זמן

אם יש לך זמן שאתה מעוניין בשיפוץ המטבח שלך יהיה שלם, ודא שאתה לא מתכנן לעשות יותר מדי. החיים אינם תוכנית ריאליטי, ולא סביר שתוכל להשלים שיפוץ שלם בעוד שבוע.

הגדירו את היקף העבודה וודאו שהיא מתאימה לציר הזמן שלכם. אם אתם עובדים עם קבלנים, דברו איתם על מה שהם מצפים, ואם אתם עושים זאת בעצמכם, הוסיפו זמן רב עוד יותר ממה שציפיתם במקור.

לא לזכור את השטח שיש לך

אם יש לכם שטח מטבח בגודל 8 x 10, אל תצפו שתוכלו להתאים מכשירי חשמל ענקיים, ארון מזווה חדש ואי גדול. אל תהיה צפוף בחדר עם גאדג'טים מהודרים אם אין לך מקום. יתכן שתוכלו להפיל כמה קירות ולהרחיב את החדר אם עיצוב הבית שלכם (והתקציב שלכם) מאפשר זאת, אך אם אינכם יכולים, אל תצפו שהחדר יתרחב פתאום רק בגלל שאתם רוצים בכך.

לדוגמא, מקרר עשוי להיות מושלם מבחינת התכונות והאסתטיקה, אך קחו בחשבון כמה הוא גדול. אם זה תופס שליש מחדרכם, זה פשוט לא שווה את זה. זכרו כי אתם זקוקים גם לאזור כדי להסתובב בזמן הבישול.

מתכנן לעשות דברים שאינם תואמים לתקציב שלך

כפי שאמרנו קודם, וודא שיש לך תוכנית תקציבית לפני שתתחיל בתכנון. שמור על הציפיות שלך במסגרת התקציב הזה, ואל תכנן יותר מדי פרויקטים שאינם הגיוניים לכספיך. לדוגמא, יש הבדל גדול בין פרויקט עיצוב של 20 אלף דולר לפרויקט עיצוב של 100 אלף דולר.

חלק מהדברים פשוט אינם ניתנים לביצוע עם תקציב קטן יותר, ולמרות שאנו מעודדים אותך לחלום בגדול, חשוב להישאר מציאותיים בעת ובעונה אחת. ערכת ארונות חדשה, משטח עבודה, ריצוף, אי וצבע עשויים שלא להיות פרקטיים, לכן דאגו לבחור איזה פרויקט הוא החשוב לכם ביותר.

מבצעים שיפוץ DIY כשאתם לא מוכנים

פרויקט DIY אינו קל. מופעי שיפוץ הבית אולי אכזבו אתכם להאמין ששיפוץ קל ופשוט דורש תנופה, אך במציאות, יש המון מחקר שצריך לעשות לפני שמתחילים. יתר על כן, ביצוע משימות מסוימות בעצמך עשוי לקחת הרבה יותר זמן וכסף מאשר סתם שכירת מישהו.

יש כמה דברים שבעל בית יכול לעשות בעצמם, כמו צביעה וניקוי פשוטים, אך להשאיר דברים כמו חשמל ואינסטלציה לאנשי המקצוע אלא אם כן אתה באמת מרגיש מוכן. אם יש לכם בית ישן, חשוב עוד יותר שתדברו עם אנשי מקצוע, מכיוון שישנם כמה בעיות בטיחות שיש לטפל בהן. זכור כי זול יותר לעשות זאת בבת אחת מאשר צורך לתקן את הדברים בפעם השנייה או השלישית.

לא לבדוק את המדידות שלך משולש

אם אתה עדיין מתכנן לבצע בנייה גדולה בעצמך, ודא שהמידות שלך נעשות כהלכה. זוהי טעות נפוצה ביותר, אפילו בקרב אנשי מקצוע, שלא לבצע מדידות ראשוניות כהלכה. הקפד למדוד מספר רב של פעמים, השתמש בקלטת מדד כראוי וכתב את המדידות פיזית.

מדידות נכונות מבטיחות שאתה מוציא רק כסף בדיוק על מה שאתה צריך, ושאתה לא צריך לעשות מספר נסיעות לחנות החומרה. בצע את הליכי המדידה הנכונים, ונסה התאמה יבשה (כגון הצמדת חלקים ללא התאמה קבועה).

מנוגד לחוקי האישור של העירייה שלך

כל עירייה היא ייחודית, אז וודאו ששניכם מושכים ועוקבים אחר האישורים הדרושים לכם. זה מתאים גם לשיפוץ DIY וגם לשיפוץ חוזים. דאג להתייחס למפקח הבית בנימוס ופעל לפי פסיקותיו עד ת 'כדי לוודא שאין בעיות בהמשך הדרך.

יתר על כן, האזנה לפקחים ובדיקת האישורים שלך עשויים להעניק לך ייעוץ והכוונה בחינם לפרויקט שלך. פעל על פי החוק בעת ביצוע שיפוץ המטבח שלך, או שאתה יכול פשוט לקבל דמי תוספת תשלום מפתיעים.

הדרכה וייעוץ עם אנשי מקצוע

גם אם אתה מרגיש שיש לך את הידע להשלים שיפוץ מטבח לבד, כדאי לקבל כמה חוות דעת והכוונה. אפילו המנוסים מבין הקבלנים בדרך כלל נשענים על מומחים אחרים לקבלת ייעוץ.

בזמן שאתה מסתכל על העיצוב שלך, העיניים שלך עשויות לזרוח ולהתרגל לאלמנטים עיצוביים. בקש ממישהו אחר לבחון את התוכניות שלך והם עשויים להבחין במשהו שמעולם לא שמת לב אליו, או לשקול נושא שמעולם לא עלה בראשך. תמיד כדאי לדבר עם אחרים על כל פרויקט יצירתי.

שינוי תוכנית קומה ללא צורך

ייתכן שמטבח החלומות שלכם לא ידרוש ניקוי מלא של המטבח הקיים שלכם. נסו לשמור כמה שיותר מהמקור בכדי לחסוך בעלויות הבנייה. זכרו שגם המעצב המקורי השקיע מחשבה בפריסה שלהם. יש אפשרות שהמטבח שלך כבר מעוצב בצורה ארגונומית, וייתכן שאתה יוצר חלל מסודר יותר.

נסה לבצע שינויים רק בתוכנית הקומה שלך אם זה משפר את הפונקציונליות. לדוגמא, מטבח קטן עשוי להיות גדול יותר אם דופק קיר שאינו נושא.

שוכח את שאר הבית במהלך הבנייה

בזמן שדיברנו על לא לשכוח את שאר ביתכם בתהליך התכנון, אל תשכחו גם במהלך הבנייה. פרויקט שיפוצים יכול לתפוס מקום רב בביתכם. לדוגמא, אם אתם מתכננים להרוס חלק מהחדר, שימו לב כי ייווצר אבק ופסולת בנייה. הקבלן יתאמץ להרחיק אותו משאר ביתך, אך אם אתה עושה את כל זה בעצמך, זה בהחלט משהו שתצטרך לתכנן.

כמו כן, קח בחשבון שאם אתה משתמש בצוות בנייה, הם עלולים לשבש את לוח הזמנים הרגיל שלך. הקפד לתכנן את האורחים החדשים שלך, הן מבחינת נושאים הקשורים לזמן והן מבחינת נושאים הקשורים לחלל.

שמירה והגנה על חפצים במהלך הבנייה

לפני תחילת הבנייה, הערך את החדר ואת החדרים שמסביב לאיתור דברים שעלולים להישבר בקלות. תאונות קורות, ותהליך הבנייה עלול לגרום לרעידות שעלולות להיות מורגשות ברחבי הבית. שמור את כלי האוכל המשובחים של סבתא שלך באריזת בועות במקום על מדף.

אנשים רבים חושבים לקחת רק פריטים פגיעים מאזור הבנייה עצמו, אך מסתכלים גם על החדרים שמסביב. למשל, פטיש על קיר ישפיע גם על דברים התלויים על הקיר מאחוריו.

לא להיות פתוח לשינויים גדולים

לא משנה עד כמה תוכניות העיצוב שלך מפורטות, ייתכן שתצטרך לשנות דברים בהמשך הדרך. יתכן שיש כמה פריטים שלא במלאי, או אולי כאשר אלמנטים מסוימים מתאחדים זה לא ייראה מושך מבחינה אסתטית.

היו מוכנים ומוכנים לבצע שינויים קטנים בכל רמה של פרויקט השיפוצים שלכם. אל תתאכזב אם המטבח החלומי שלך לא הופך למציאות, ואל תתקע בסגנון עיצוב ייחודי. היו מוכנים לפשרות.

בדוק לעצמך את היכולות שלך

מה הכי חשוב לך? גם אם זה נוגד את העצה הקודמת שלנו, שקול ברצינות אם משהו מרגיש נכון גם במוחך וגם בליבך. זה המטבח שלך, וצריך להרגיש כמו שלך.

היו גם כנים עם עצמכם מבחינת רמת המיומנות. האם באמת תצליחו להתקין ארונות חדשים לבד, או שעדיף להעסיק מישהו? העריך את מקומך על עקומת הלמידה בבנייה. זכרו שביטחון רק יקח אתכם עד כה, ובסופו של יום ידע וניסיון בפועל יהיו חשובים יותר.

תתכוננו לבלתי צפוי

נגענו בזה כשדיברנו להיות פתוחים לשינויים גדולים, אבל כדאי לתכנן גם את הבלתי צפוי. היכונו למצב תרחיש במקרה הגרוע ביותר. לא משנה כמה יסודיות התוכניות בפועל שלך, החיים קורים. יתכן שנגמר לכם זמן וכסף, או יכול להיות מצב חירום בתהליך החשמל או האינסטלציה.

אתה צריך להיות מוכן למכשולים הגרועים ביותר. שמור על ציוד בטיחות בקרבת מקום ונהלי בטיחות משומנים, ושמור מלאי של חומר נוסף וכסף נוסף.

שוכח ליהנות

חלק מחוויית השיפוץ הוא המסע ולא רק היעד. אמרנו לך שיהיו מכשולים, אבל אין טעם להזיע את הדברים הקטנים. נסו ליהנות מתהליך העיצוב, ואם אתם עושים הכל בעצמכם, נסו ליהנות.

זו הרבה עבודה, אבל הזמן יעבור מהר יותר אם תמצא דברים ליהנות מהם. הזמינו כמה מבני המשפחה לעזור ולהפוך אותה לפעילות מהנה. לפוצץ קצת מוזיקה, לצלם, לצחוק מהדברים הקטנים.

שיפוצים במטבח יכולים להיות מלחיצים ביותר, אך אם תמלאו אחר עצתנו, התהליך יעבור בצורה חלקה. אל תבזבז את הזמן והכסף היקרים שלך על טעויות שניתן למנוע.

 

אהבתם שתפו:
ייעוץ לגבי שיש מטבח או אמבטיה ?

נא מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם להצעת מחיר משתלמת במיוחד עבורכם!

חברתנו מתמחה בפתרונות ייצור משטחי שיש למטבח עבודות שיש בסטנדרטים הגבוהים ביותר עם כל סוגי השיש הקיימים בתחום: שיש אבן קיסר, שיש סיליסטון, שיש דקטון

קידוש השם 1, ראשון לציון
074-7695648

מידע נוסף
אבן קיסר

שיש למטבח אבן קיסר

משטחי השיש של אבן קיסר הם אחד המותגים הפופולאריים ביותר של אבן מהונדסת העשויה בעיקר מקוורץ. ייצורו מתרחש בקיבוץ שדות ים, בישראל. יתרונות בשימוש עם

שווה קריאה
אבן קיסר
שיש למטבח אבן קיסר

משטחי השיש של אבן קיסר הם אחד המותגים הפופולאריים ביותר של אבן מהונדסת העשויה בעיקר מקוורץ. ייצורו מתרחש בקיבוץ שדות ים, בישראל. יתרונות בשימוש עם

קרא עוד »
צרו קשר להצעת מחיר

נא למלאות את הפרטים ונציג יחזור אליכם להצעת מחיר משתלמת במיוחד עבורכם!

דילוג לתוכן